25 listopada 2011

Ia i Ib w Centrum Nauki Kopernik

 

25 listopada klasy 1A i 1B wraz z p. Hermanowicz i p. Kostrzewą wyruszyły na drugą wycieczkę tego roku. 

   O godzinie 8.15 wyjechaliśmy z Belska. Mieliśmy trochę czasu, więc wybraliśmy się do wielkiej biblioteki akademickiej. Chcieliśmy zobaczyć ogród na dachu, jednak jest on czynny tylko latem i wiosną. Udało nam się obejrzeć park obok biblioteki.

Następnie poszliśmy do Centrum Kopernika. Było fantastycznie. Mogliśmy robić wiele ciekawych doświadczeń. Wszystkim najbardziej zaimponowała winda oraz trzęsienia Ziemi. Wspaniale bawiliśmy się także puszczając bańki i wykonując inne doświadczenia związane z wodą. W budynku znajdował się także sklepik, z którego skorzystała większość z nas.

 Następnie razem z przewodnikiem wyruszyliśmy zwiedzać Warszawę. Widzieliśmy wiele zabytkowych miejsc oraz byliśmy świadkami przygotowań do Świąt. Zachwycił nas wieczorny blask Warszawy.

W drodze powrotnej, na trasie, kilka osób przesiadło się do drugiego autobusu, który jechał do teatru, na sztukę pod tytułem Metro. Reszta pojechała do centrum handlowego Janki. Mogliśmy pochodzić po sklepach i coś zjeść. Po godzinie wróciliśmy do autobusu i pojechaliśmy do domu.

Jak zwykle, było nam przykro, że wycieczka tak szybko się skończyła. Wszyscy byliśmy zadowoleni z wyjazdu.

 

                                   Aleksandra Perzyna i Agata Małachowska

 

 
 
 
 
 
 
 

Zdjęcia - Szymon Bukowski

 
 
 
 
 
 

Zdjęcia - Ola Karpeta

 

Strona tytułowa     Imprezy 2011/12