14 października 2010
Dzień Edukacji Narodowej

 

CZĘŚĆ PIERWSZA

Ślubowanie klas pierwszych

 

Dzień Edukacji Narodowej w naszym gimnazjum to nie tylko święto nauczycieli i pracowników szkoły, to również bardzo ważny dzień w życiu uczniów klas pierwszych, którzy zostają oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej poprzez akt ślubowania.

 

Uczniowie powtarzali słowa przysięgi, odczytywanej przez Panią Dyrektor Janinę Pawełek.

 
 
 
Więcej zdjęć ze ślubowania znajdziesz na stronie z galeriami

http://www.gimbelsk.republika.pl

 
CZĘŚĆ DRUGA

Program artystyczny

 

Karolina Stępniewska, Łukasz Gowin: W tym wyjątkowym dniu witamy bardzo serdecznie zaproszonych gości, wszystkich pracowników naszej szkoły oraz uczniów. Szczególnie naszych kochanych nauczycieli. Zapraszamy na pokaz mody właśnie dla nich.

 

I plastyka Jasiński Szymon

Oto pierwsza niezwykle artystyczna propozycja dla nauczyciela plastyki. Zwraca uwagę oryginalny, błyszczący beret oraz własnoręcznie pomalowane włosy. Całość uzupełnia gustowna, ręcznie wyszywana torba.

 

II religia Krześniak Gośka

Przed nami wyjątkowo śmiała kreacja przeznaczona dla pani od religii, przypominająca o tym, że „nawet w szpilkach możesz świętym być!”. Obecność rogów na głowie upodabnia nauczyciela do uczniów. Dziecko nie jest onieśmielone i czuje pokrewieństwo swojej rogatej duszy z równie rogatą duszą pani katechetki. Uczeń z łatwością daje się oswajać komuś o tak bardzo nie-anielskim wyglądzie.

Pani katechetka Renata Włodarska z Małgosią Krześniak.

III historia Konarski Szymon

Następna propozycja nosi nazwę „Spacerkiem przez wieki” – jest to strój dla nauczycieli historii. Mamy tu ciekawe połączenie stylów różnych epok: od prehistorycznych skór zwierząt, poprzez romantyczne błyskotki, aż do współczesnego hitu – folii bąbelkowej, z której wykonano szarfę. W roli naszyjnika występuje tu ozdobna buteleczka z olejem przeznaczonym dla uczniów siedzących na lekcjach jak mumie egipskie. Pamiętaj, nauczycielu – stary czy młody – wlewaj zawsze uczniowi olej do głowy!

 

IV przyroda Patrycja Przybysz

Projekt dla nauczycielek biologii i geografii zdobył specjalne wyróżnienie w konkursie „Teraz czas na zielonych”. Na uwagę zasługuje kapelusz, który chroni przed szkodliwym działaniem dziury ozonowej oraz kalosze szczęścia firmy ANDERSEN i SPÓŁKA – pozwolą bezpiecznie poruszać się po zabłoconych ścieżka przyrodniczych, poza tym zapewniają siedmiomilowe kroki w szerzeniu ekologii. Słoneczne włosy rozświetlą każdy, nawet najbardziej pochmurny dzień. Uzupełnieniem stroju jest funkcjonalna torebka GLOB 2010, dzięki której przypominamy otoczeniu, że dzień Ziemi trwa cały rok oraz niezawodne okulary ochronne ratujące nauczyciela przed wytrzeszczem oczu podczas obserwacji mrówek, żuczków, motylków i innego robactwa.

 

V w-f Czarek Jakubik

A oto strój przeznaczony dla wuefisty. Obcisła koszulka podkreśla piękno wysportowanego ciała i tężyznę fizyczną. Zwraca uwagę długość spodni – idealna na każdą porę roku. W przypadku ciężkiej zimy niedobór nogawek można uzupełnić gustownymi skarpetkami lub wysokim obuwiem.

 

VI j. polski Martyna Zieja

Następna propozycja to klasyczny strój dla pani od polskiego o wdzięcznej nazwie „Chodź, bajkę ci opowiem”. Wiadomo nie od dziś, że bajki częściej opowiadają uczniowie. Anielsko – baśniowy charakter tej kreacji pomoże nauczycielowi cierpliwie wysłuchiwać uczniowskich bajeczek. Prosimy zwrócić uwagę na niezawodną miotełkę do wymiatania błędów ortograficznych z uczniowskich zeszytów, która w tym sezonie całkowicie wyparła czerwony długopis.

 

VII j. angielski  Ewa Tetera

Dla pań uczących języka angielskiego proponujemy elegancką kreację w stylu królowej angielskiej. Na uwagę zasługuje bardzo modne w tym sezonie połączenie złota ze srebrem.

 

VIII matematyka Natalia Zabłocka

Spójrzcie teraz na wspaniały strój matematyczek. Łączy w sobie nowoczesność, funkcjonalność i ekstrawagancję. Kapelusz w kratkę, peleryna w kształcie prostokąta, na wewnętrznej stronie znajdują się zawsze niezbędne przybory geometryczne, a druga strona to rewelacyjna ściąga dla uczniów. Tak współpracuje wzorowy pedagog z uczniem.

 

IX informatyka Nela Ziętek

Kolejna propozycja przeznaczona jest dla nauczycielki informatyki. Jak widać, nauczyciel tej specjalności jest wzorowo przygotowany do zajęć, ma zawsze przy sobie najpotrzebniejsze akcesoria komputerowe. Niezwykłym uzupełnieniem tego stroju jest przenośne hiperłącze zapewniające  wszędzie bezpośredni dostęp do Internetu. Przydatnym dodatkiem będzie gustowna torba na osobistego laptopa.

 

X młoda wuefistka Luśka Słomińska

Ostatnia propozycja to kreacja dla młodej wuefistki o romantycznej nazwie „Zaślubiny z zawodem”. Uroku tej zwiewnej kreacji dodają oryginalne kolczyki i przepiękny rakietkowy bukiet. Jego zaletą jest wyjątkowa trwałość – nigdy nie zwiędnie!

 

Narrator:

To wy nauczyciele zapełniacie nasze „mapy mentalne”. Wasz trud związany z krzewieniem wiedzy jest często przez nas niedoceniany. Ale to wy z cierpliwością i wytrwałością staracie się wskazywać nam właściwą drogę, po której mamy w przyszłości kroczyć. Ta droga jest czasami trudna, ale warto nią podążać. Wiedza, którą dzięki wam zdobywamy rysuje przed nami nowe horyzonty, otwiera do tej pory zamknięte drzwi. Uczycie szacunku dla drugiego człowieka, wiary we własne siły. Otwieracie przed nami swoje serca. Własną pracą pomagacie nam odkryć własne ja

- uczycie nas jak być człowiekiem. 

Dlatego też jako podziękowanie za wasz trud przygotowaliśmy wspaniałe ordery. Panie i panowie,  zapraszamy na galę wręczenia

 

W tej części programu uczniowie wręczali nauczycielom pisemne podziękowania oraz drobne upominki. Każdemu towarzyszyła specjalnie dla niego dobrana muzyczka. Funkcję narratorów pełnili widoczni na zdjęciu poniżej Karolina Stępniewska i Łukasz Gowin.

 

Janek Wesołowski przekazał życzenia Pani Dyrektor Janinie Pawełek, która w prezencie od uczniów otrzymała  worek klocków, w podzięce za budowanie gimnazjum i jako zachętę do dalszej pracy.

Pani Beata Hermanowicz otrzymała łopatkę i szpadelek. Nagrodę wręczała Iza Witczak.

Wzruszony owacjami i wiwatami pan Robert Kępka postanowił zabrać głos: "Czuję się, jakbym dostał Oskara", powiedział. Przyznał też, że miał nadzieję otrzymać beret, w którym wystąpił dziś Szymon Jasiński.

         Narrator:

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy. Mamy nadzieję, że wręczone nagrody zostały przyjęte z dużym poczuciem humoru. Do wszystkich pracowników szkoły kierujemy słowa podziękowania za ich troskę i ofiarną pracę. Mamy świadomość, że „ Wykształcenie, to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”. Dziękujemy za przekazana wiedzę , za cierpliwości dobre słowo. Życzymy wielu sukcesów zawodowych, uśmiechu na każdy dzień.

 

Program przygotowały: p. Katarzyna Pecelt, p. Małgorzata Domel
 

 

CZĘŚĆ TRZECIA

Życzenia i nagrody

 
Pani Dyrektor otrzymała nagrodę z rąk Wójta Gminy, p.Andrzeja Małachowskiego
Życzenia i kwiaty od przewodniczącego Rady Rodziców, p.Krzysztofa Małachowskiego
 

NAGRODA WÓJTA:

Pani Dyrektor Janina Pawełek

 

NAGRODY DYREKTORA:

Beata Hermanowicz

Agnieszka Kostrzewa

Dorota Jaworska

Tomasz Fliszkiewicz

Robert Kępka

Bogusław Cieślak

oraz

Stanisława Kołacz

Piotr Augustowski

Zdjęcia: Dorota Jaworska

 

 

Strona tytułowa       Imprezy 2010/2011