Szkolne działania prozdrowotne uwieńczone sukcesem belskich gimnazjalistek.
 
 

W roku szkolnym 2013/2014 Gimnazjum w Belsku Dużym uczestniczyło w dwóch programach realizowanych pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grójcu. W ramach projektów „Trzymaj formę” i „Znajdź właściwe rozwiązanie” uczniowie uczestniczyli w szeregu zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych. Projekty objęły zagadnienia dotyczące promocji zdrowego stylu życia, szczególny nacisk położono na właściwe odżywianie wśród gimnazjalistów, sport oraz zagrożenia z jakimi często spotykają się młodzi ludzie. 

W ramach tych działań odbyły się m.in. zajęcia z układania jadłospisów dla nastolatków, gotowania połączone z fotorelacjami, konkurs wiedzy o zdrowiu. Wykłady i prelekcje ze specjalistami m.in. ekspertem do spraw leczenia uzależnień, specjalistą z PSSE  na temat chorób przenoszonych drogą płciową, położną, która poruszyła tematykę wieku dojrzewania oraz przedstawicielem Policji na temat bezpieczeństwa i zagrożeń czyhających na młodych ludzi. Zorganizowano kącik medyczny w ramach Światowego Dnia Zdrowia, pozalekcyjne zajęcia sportowe oraz Dzień Sportu. Wielokrotnie na zajęciach biologii, wychowania do życia w rodzinie, wychowania fizycznego czy zajęciach prowadzonych przez pedagoga szkolnego podkreślano, iż „mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą wartością”.

Uwieńczeniem działań prozdrowotnych w naszej szkole było przeprowadzenie konkursów plastycznych „Trzymaj formę” i „Palenie szkodzi”.  Spośród ponad 30 prac zgłoszonych do konkursu szkolne jury pod kierunkiem Pani Dyrektor wybrało najciekawsze prace, które przesłano do drugiego etapu.  9 czerwca okazało się, że nasze uczennice w etapie powiatowym odniosły wielki sukces w kategorii szkół ponadpodstawowych

W Konkursie „Palenie szkodzi” :

I miejsce – Anna Andrzejuk z klasy IA

II miejsce – Aleksandra Karpeta z klasy III B

W Konkursie „ Trzymaj formę” :

I miejsce - Anna Andrzejuk z klasy IA (ex aequo z uczennicą z Kruszewa)

II miejsce – Daria Sobczak z klasy I D (ex aequo z uczennicą z Jurek)

Wyróżnienie otrzymała Natalia Grochal z klasy I A

 

Z pełną starannością dbamy o zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne naszych uczniów.

  

Szkolny koordynator - Małgorzata Domel

 

 
 
Uczestniczki konkursów.
 
 
 
*
 
 
 
 
 
 
*