XVII edycja Ogólnopolskiego

Konkursu Historycznego.

 

,,Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864.

Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego.”

 

      W dniu 18 listopada 2011r. w naszej szkole został przeprowadzony pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego pod hasłem ,,Losy żołnierza…” Po zaciętej rywalizacji do II etapu dostali się : Bartosz Małachowski III A, Mariusz Stańczyk IIID i Agata Okrasa IIID. Od razu po ogłoszeniu długo wyczekiwanych wyników, wszyscy ochoczo zabrali się za przygotowania do następnego etapu.

     5 stycznia 2011r, pod opieką nauczyciela historii, p. B. Cieślaka, udaliśmy się do Radomia na rejonowy etap XVII edycji  konkursu, który miał rozpocząć się o godz.11.00. Na miejsce dotarliśmy nieco wcześniej .

W wielkim stresie oczekiwaliśmy na  początek. Wreszcie zostaliśmy wyczytani i po wylosowaniu numerka z miejscem, zajęliśmy swoje stanowiska. Po przywitaniu komisji nadzorującej , pod przewodnictwem  p.Zygmunta Góralczyka z Kuratorium Oświaty w Warszawie,
zaczęliśmy pisanie. W konkursie brało udział ok.50 osób (z gimnazjum i szkoły podstawowej).

 Konkurs został przeprowadzony na terenie całej Polski, w wyznaczonych miejscach pod nadzorem koordynatorów wojewódzkich. Regulaminowy czas wynosił 120 minut, jednak skończyliśmy wcześniej.

       Czy komuś z nas uda się zakwalifikować do kolejnego etapu? Zobaczymy!

                                                                                       Agata Okrasa IIID

 
 
Zdjęcia - p.Krzysztof Wójcik
 

 

Strona tytułowa     Imprezy 2011/12