Z wizytą w Ferrero

1 czerwca 2012

 

"Ważnym wydarzeniem w historii Ferrero była decyzja o wybudowaniu fabryki w niewielkiej miejscowości Belsk Duży koło Grójca. W 1997 roku ruszyły linie produkcyjne Nutelli i Kinder Niespodzianki. Rok później także drażetki Tic Tac były już pakowane w nowej fabryce. Pod koniec 1999 roku fabryka w Belsku rozpoczęła produkcję batoników Kinder Bueno, a od 2002 ruszyła linia produkcyjna Kinder Joy. W 2004 roku rozpoczęto produkcję Raffaello, a w kolejnym roku Kinder Bueno White.

Obecnie zakład w Belsku realizuje zamówienia nie tylko na rynek polski, lecz produkuje i konfekcjonuje między innymi na potrzeby Niemiec, Wielkiej Brytanii, Skandynawii, Włoch, Hiszpanii, krajów Europy Wschodniej i Środkowej. Produkty z fabryki w Belsku trafiają też na inne kontynenty do około 60 krajów świata.'

                                                                                                                                                                             http://www.ferrero.pl

 

Każdego roku uczniowie klas trzecich naszej szkoły mają możliwość zwiedzenia fabryki Ferrero, widocznej z południowych  okien gmachu gimnazjum.

 
Tym razem wybraliśmy się do Ferrero w Dzień Dziecka, i doprawdy trudno by było wymarzyć sobie lepszy termin na buszowanie po zakładzie produkującym słodycze! Nasi życzliwi przewodnicy zaprezentowali nam dzieje rodziny Ferrero (począwszy od Pietro, pomysłodawcy przedsięwzięcia), obejrzeliśmy tez ciekawy film i zwiedziliśmy różne zakamarki fabryki, delektując się wytwarzanymi tam słodyczami.
Fabryka okazała się znacznie większa i bardziej atrakcyjna, niż można by przypuszczać, zaś nasze żołądki okazały się być niewiarygodnie elastyczne:-)
 
Dziękujemy serdecznie!
 
 
 
 
 

 

 

Strona tytułowa     Imprezy 2011/12