Wyróżnienie dla Pani Dyrektor Janiny Pawełek
za zasługi
 dla Stowarzyszenia Rodzina Katyńska.
 
 
„Jeśli zapomnę o Nich, Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie...”
 
Pani Dyrektor Janina Pawełek w Katyńskim Lesie, 2010.


Wyjątkowym Medalem uhonorowano Janinę Pawełek dyrektor Gimnazjum Publicznego im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Belsku Dużym.

Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Warszawie uchwałą zarządu z dnia 2 czerwca 2016r przyznała Pani Dyrektor Medal Pamiątkowy Prawda i Pamięć za zasługi dla Stowarzyszenia, który uroczyście wręczono w dniu 4 września w jego siedzibie przy warszawskich Powązkach.

To przemiła niespodzianka, ukoronowanie osiemnastoletniej pracy dyrektora gimnazjum, poinformowała Janina Pawełek. Wyraz uznania za kultywowanie prawdy o Katyniu, o rodzinach katyńskich, o pracy ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego. Za uroczystości upamiętniające tamte czasy, za ekspozycje, księgi pamiątkowe, za wychowanie w duchu patriotycznym, za organizacje wyjazdów młodzieży do Katynia.

Naszą misją jest rozbudzanie radości z poznawania wiedzy, dodaje Pani Dyrektor. Samorząd oraz Władysław Piątkowski wójt gminy stworzyli nam luksusowe warunki pracy. Szkoła posiada wyjątkową, zaangażowaną kadrę, bogatą ofertę zajęć dodatkowych, zaplecze do poznawania wiedzy i do uprawiania sportu. Choćby nasze nowoczesne boisko wielofunkcyjne z bieżnią, jest zdecydowanie tym czym przyciągamy młodych zapaleńców sportu. Potwierdzeniem tego jest setka pierwszaków, którzy pojawili się pierwszego września w progach naszej placówki. Rodzice i młodzież nam ufają, to cieszy.

Zapytana, czego można Jej życzyć, to aby nadal entuzjastycznie i optymistycznie patrzyła w przyszłość, aby rządzący zapewnili młodzieży bezpieczeństwo rozwoju. Dodając skromnie, że nadal jej mottem są słowa Marii Dąbrowskiej „Przetaczanie się słońca nad światem, czyni niepotrzebnym inne szczęścia...”
 
      Artykuł pochodzi z oficjalnej strony Urzędu Gminy w Belsku Dużym
 http://www.belskduzy.pl
Z Panią Dyrektor rozmawiała Emilia Tomasiak.
 
 
 
 
 
 
 
Strona tytułowa