Julia Wróbel
 
 

Julia Wiktoria Wróbel,  urodzona w 1999 roku, to utalentowana mieszkanka Grójca uczęszczająca do klasy 1b naszego gimnazjum. Od siedmiu lat bierze udział w konkursach recytatorskich, aktorskich i przeglądach teatralnych. W każdej z tych dziedzin odnosi wiele sukcesów.

Na Mazowieckim Przeglądzie Teatralnym im. Wojciecha Siemiona zdobyła tytuł w kategorii „Najlepszy aktor”.

Na Festiwalu Twórczości Dziecięcej Wojska Polskiego  była już  cztery razy i za każdym razem mogła się cieszyć z tytułu laureata „Malowanego Bułanka” (najwyższy możliwy tytuł do zdobycia w konkursie).

Julka jest również laureatką konkursu ATA czyli „Amatorskiej Twórczości Artystycznej Sił Powietrznych ”, który odbył się w Radomiu.  Tym razem triumfowała w kategoriach „Interpretacja” i „Teatr Jednego Aktora”.  

W 2013 roku po czterodniowym pobycie na tym festiwalu w Kołobrzegu wróciła z „bułankiem” w kategorii „Interpretacje” i wyróżnieniem w „Teatrze Jednego Aktora” .

Julka doskonali swoje umiejętności w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich przy Polskim Ośodku ASSITEJ w Warszawie. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę i niedzielę. Nasza koleżanka pobiera lekcje śpiewu, tańca, ma ćwiczenia z dykcji, wykonuje różnorodne zadania aktorskie, a także pisze scenariusze.   

Julka miała okazję zaprezentować swoje ogromne możliwości podczas szkolnych uroczystości. W listopadzie 2012 roku zajęła I miejsce w konkursie recytatorskim  poświęconym poetom XX wieku. Wcześniej, w październikowym programie z okazji rocznicy śmierci naszego Patrona, wcieliła się w postać dziecka-tułacza. Jej wzruszająca interpretacja tekstu na długo pozostanie w pamięci widzów. 

 

11 września 2014, wizyta Kardynała Nycza
 
Dodajmy, że Julka jest świetną uczennicą  "z czerwonym paskiem".
 
POZOSTAŁE ZDJĘCIA
 
 
 
 
 
 
 
 
 

DYPLOMY

 

 
* * *
 
Muzeum Przyrodnicze w Poroninie. Julka znalazła wróbelka:-)

 

Strona tytułowa