Klasy IIIa i IIIb
w Centrum Nauki Kopernik
 

 

Dnia 18.12.2012 roku wraz z klasą IIIa udaliśmy się na wycieczkę, do Centrum Nauki Kopernik, w ramach prezentu na Mikołajki. Uczestniczyły w niej dwie trzecie klasy, oraz troje opiekunów: p. Ewa Pawełek,  p. Anna Baranowska i pan Konrad Sadowski. Wycieczkę zorganizował i zaplanował nasz kolega z klasy IIIa Cyprian Bobrowski.
  Rano o godz.6:40 miała odbyć się zbiórka na parkingu szkolnym. W drodze do szkoły autobus zabrał także uczniów z Grójca. Wyjechaliśmy ok. godziny 7:00. Po kilkudziesięciominutowej podróży, przez zaśnieżone drogi, dotarliśmy pod gmach Centrum Nauki Kopernik.
  Kiedy weszliśmy do środka odłożyliśmy kurtki do szatni, a opiekunowie rozdali nam karty wstępu. Po ustaleniu czasu pobytu w muzeum i określeniu miejsca spotkania rozeszliśmy się w celu oglądania eksponatów.
  Dzięki samodzielnym eksperymentom poznawaliśmy otaczający nas świat. Eksponaty znajdujące się w muzeum pozwoliły nam na własnej skórze doświadczyć wielu zaskakujących odkryć. Sądząc po długiej kolejce, wszystkim podobał się tunel strachu oraz symulacja trzęsienia ziemi. Interesujące quizy pozwoliły nam dowiedzieć się więcej o swoich kolegach ale też o sobie samych. Dzięki ciekawym eksponatom mogliśmy dogłębnie poznać tajniki ludzkiego ciała oraz dowiedzieć się więcej o dojrzewaniu i dorosłym życiu.
  Ok. godziny 11:30, po 2 godzinach zwiedzania, zebraliśmy się ponownie na zbiórkę by wspólnie obejrzeć coś, z czego słynie Centrum Nauki Kopernik, czyli Teatr Robotyczny. Jest to jeden z najbardziej oryginalnych projektów tego muzeum. Roboty zrobiły na nas duże wrażenie. Poruszały się za pomocą sprężonego powietrza. Ich kształty były zbliżone do ludzkich. Potrafiły one wykonywać podstawowe ruchy takie jak: kiwanie głową, chodzenie czy gestykulacja. Roboty przedstawiły nam krótką, ale ciekawą sztukę.

   Wizyta w teatrze była ostatnim punktem naszego pobytu w Centrum Nauki Kopernik. Po wyjściu z Muzeum wsiedliśmy do autobusu szykując się do powrotu. W drodze do szkoły wstąpiliśmy do centrum handlowego "Janki". Zatrzymaliśmy się tam, aby coś zjeść oraz zrobić małe zakupy. Po 2 godzinach czasu wolnego wróciliśmy do autobusu i ruszyliśmy w drogę powrotną. Podczas podróży dzieliliśmy się wrażeniami i doświadczeniami.

Na parking dotarliśmy ok.17:00.Wycieczka była bardzo udana i ciekawa. Mam nadzieję, że zapamiętamy ją na długo.

                                                                                Anita Musiałowska, IIIb

 
 
 
 
 
 
 
Zdjęcia - Magda Woźniak
 
 

 

Strona tytułowa