Podsumowanie zbiórki makulatury
w roku szkolnym 2011/2012
 

VIII edycja Konkursu – zbiórka makulatury przeprowadzona została na terenie województwa mazowieckiego w okresie od 31 grudnia 2011 do 31 marca 2012 roku.

W akcji wzięło udział blisko 41 tysięcy przedszkolaków i uczniów z 311 placówek oświatowych. W rezultacie, w tegorocznej akcji, dzieci i młodzież zebrały 1 096 456,39 kilogramów makulatury. Spośród 311 szkół i przedszkoli, które zgłosiły się do konkursu, wyłonionych zostało 24 laureatów. 

W kategorii szkół gimnazjalnych od 201 do 400 uczniów Publiczne Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Belsku Dużym kolejny już raz zostało laureatem, zajmując II miejsce. Miejsce I zajęło Gimnazjum w Pionkach, a miejsce III Gimnazjum w Jasieńcu. Zebraliśmy 37 ton i 750 kilogramów makulatury, co po przeliczeniu na jednego ucznia daje około 120 kilogramów. Uroczyste podsumowanie i zakończenie tegorocznej edycji odbyło się 14 czerwca 2012 roku w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Z rąk Pani Ewy Janiny Orzełowskiej, Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz Pana Andrzeja Daniluka Dyrektora Departamentu Środowiska UMWM otrzymaliśmy dyplom, aparat fotograficzny, gry edukacyjne oraz pomoce dydaktyczne, które uatrakcyjnią lekcje w szkole, a także w czasie wycieczek szkolnych.

Cel edukacyjny konkursu, jakim jest zachęcenie dzieci i młodzieży do selektywnego zbierania surowców wtórnych, został osiągnięty, zaś wysiłek włożony w kształtowanie świadomości ekologicznej w szkołach zaowocuje w przyszłości właściwymi zachowaniami służącymi poprawie naszego środowiska naturalnego, nie tylko wśród dzieci, ale również – pod ich  wpływem – wśród dorosłych. Możemy, więc śmiało powiedzieć, że jesteśmy z ekologią za pan brat.

Dziękujemy Dyrekcji Szkoły, Gronu Pedagogicznemu, Rodzicom, zaprzyjaźnionym firmom oraz uczniom za okazaną pomoc i trud włożony w realizację wspólnego przedsięwzięcia.

Za udział w VIII edycji Konkursu – zbiórka makulatury odpowiedzialne były Panie Agnieszka Kostrzewa, Małgorzata Domel i Beata Hermanowicz. 

Małgorzata Domel

 
Wkrótce zdjęcia!
 
 
 
Wyniki zbiorki jesiennej.
 
Wyniki zbiórki wiosennej.
 
 
 
 

 

Strona tytułowa     Imprezy 2011/12