Zbiórka makulatury

19 listopada 2008

 

Przez dwa dni każdego roku, jesienią i wiosną, główny hol Publicznego Gimnazjum w Belsku Dużym tonie w papierach. Stosy starych książek, gazet i opakowań sięgają sufitu. Uczniowie i nauczyciele krzątają się jak mrówki – trwa zbiórka makulatury.

Początkowe zalecenie sprzed kilku lat przerodziło się w żyjącą własnym życiem tradycję, którą wszyscy z własnej woli pielęgnują. Na ten dzień naprawdę się czeka – wreszcie można opróżnić strych i piwnicę, gdzie przez kilka miesięcy gromadziło się papierowe skarby. Z wypiekami na twarzy uczestniczymy w procesie ważenia paczek i paczuszek, obserwujemy inne klasy i ich zdobycze… Można uwierzyć lub nie, zbiórka makulatury budzi niemałe emocje:-)

W tym roku, 19 listopada 2008 roku,  zgromadziliśmy 11179 kg. Ponad 11 ton! Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy cierpliwym ciułaniem papierów przyczynili się do ocalenia chociaż kilku życiodajnych drzew. Dobrze jest uświadomić sobie, ze po kilku latach aktywnego uczestniczenia w akcji uratowaliśmy przed zagładą kawałek puszczy – może z kryjówką żbika czy gniazdem cietrzewia … To naprawdę bardzo przyjemne uczucie.

 

 

Pani Agnieszka Kostrzewa, organizatorka zbiórki,

z panią Wierzbicką (mamą Pauliny z IIIa), która właśnie dowiozła

kolejną porcję papierów.

Obok papiery układa Paulina Wierzbicka, w drzwiach - Czarek Matyjas.

 

Wiktoria Barszcz i Paulina Wierzbicka

 

Karolina Stus

 

Adrian Bojaczuk i Kuba Jakubiak.

 

Łukasz Gawlik (tyłem) pomaga przenosić makulaturę dostarczoną

przez panią Wierzbicką.

Strona tytułowa