Mikołajki klas pierwszych
w łódzkiej Manufakturze.

7 grudnia 2012

 
Arena Laser Games
Każdy z graczy ubrany jest w specjalną kamizelkę, wyposażoną w sensory, które reagują na strzał – wiązkę laserową. Poruszając się po labiryncie pełnym niespodzianek i pułapek, gracz, wyposażony w niezbędny sprzęt, może operować sam lub w zespole. Celem jego misji jest zdobycie maksymalnej ilości punktów. Atmosferę niesamowitości wzmagają dodatkowe efekty specjalne, świetlne oraz ostra muzyka.
Indywidualni zawodnicy zdobywają punkty przez celne trafienie w przeciwników. Ilość zdobytych punktów decyduje o wygranej ( gracza bądź drużyny ).
W przypadku gry zespołowej, każda z drużyn rozpoznaje własnych graczy dzięki odmiennym kolorom kamizelkach i karabinach.
Komputer zlicza wszystkie oddane strzały, a ostateczny wynik każdy zawodnik otrzymuje na wydruku indywidualnej karty rozgrywki, na której znajduje się szczegółowa informacja o przebiegu jego walki, punktacji, ilości trafień przez innego gracza, bonusach itp.
Laser Games jest pasjonującą grą dla każdej grupy wiekowej. Wystarczy chęć sprawdzenia własnych możliwości, nie jest tu wymagana wysoka sprawność fizyczna. Decyduje tu głównie inteligencja, spryt, refleks i umiejętność analizy ciągle zmieniającej się sytuacji.
 
Discovery Center „Experymentarium”
„Experymentarium” to ośrodek typu discovery center . Nauka nie ma tu tajemnic. Nauka jest zabawą! Każdy może samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia. Tu nigdy nie jest nudno! Tu każdy może zmierzyć się z Einsteinem , sprawdzić możliwości swojego intelektu, przetestować poczucie humoru. Bo w Experymentarium Einstein się śmieje!
Wystawy, umożliwiające samodzielne poznawanie zagadnień
z wielu dziedzin nauki, techniki oraz kultury. Tylko w Experymentarium można zobaczyć najnowsze projekty interaktywne, w tym także  najnowocześniejsze i najsłynniejsze wystawy z całego świata.
Uczestnicy korzystają z interaktywnych stanowisk i eksponatów, przeprowadzają doświadczenia, prowadzą obserwacje, zgłębiają tajniki świata. Uczestniczą też w konkursach oraz warsztatach. Goście „Experymentarium”, bawiąc się, zdobywają wiedzę o nawet najtrudniejszych zjawiskach i procesach. Nawet najnudniejsze teorie stają się zrozumiałe i interesujące!
 
                                                                                                                                http://www.manufaktura.com
 
 
 
 
 
Zdjęcia - Kinga Gałka kl. Ic

Wkrótce więcej zdjęć na stronie z galeriami.

 

Strona tytułowa