Zbiórka makulatury

- kolejny wielki sukces!

 

 

VI edycja Konkursu – zbiórka makulatury przeprowadzona została na terenie województwa mazowieckiego w okresie od 15 grudnia 2009 do 31 marca 2010 roku. W kategorii szkół gimnazjalnych od 101 do 400 uczniów Publiczne Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Belsku Dużym zostało laureatem I miejsca poprawiając tym samym ubiegłoroczny wynik. Zebraliśmy ponad 36 ton makulatury, co po przeliczeniu na jednego ucznia daje około 120 kilogramów. Uroczyste podsumowanie i zakończenie tegorocznej edycji odbyło się 17 czerwca 2010 roku na terenie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Z rąk Pana Ludwika Rakowskiego Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego oraz Pani Katarzyny Młodawskiej  Dyrektor Departamentu Środowiska UMWM otrzymaliśmy dyplom, puchar oraz cenne nagrody rzeczowe, które uatrakcyjnią lekcje w szkole.

Cel edukacyjny konkursu, jakim jest zachęcenie dzieci i młodzieży do selektywnego zbierania surowców wtórnych, został osiągnięty, zaś wysiłek włożony w kształtowanie świadomości ekologicznej w szkołach zaowocuje w przyszłości właściwymi zachowaniami służącymi poprawie naszego środowiska naturalnego, nie tylko wśród dzieci, ale również – pod ich  wpływem – wśród dorosłych. Możemy, więc śmiało powiedzieć, że jesteśmy z ekologią za pan brat.

Dziękujemy Dyrekcji szkoły, Gronu Pedagogicznemu, Rodzicom oraz uczniom za okazaną pomoc i trud włożony w realizację wspólnego przedsięwzięcia.

Za udział w VI edycji Konkursu – zbiórka makulatury odpowiedzialne były Panie Agnieszka Kostrzewa, Beata Hermanowicz i Małgorzata Domel.

 

                                                                          Małgorzata Domel

 

 

Od prawej: Ludwik Rakowski (wicemarszałek Województwa Mazowieckiego ) oraz Pani Katarzyna Młodawska  (Dyrektor Departamentu Środowiska UMWM).

Od lewej: Pani Małgorzata Domel, Pani Katarzyna Młodawska  (Dyrektor Departamentu Środowiska UMWM), Ludwik Rakowski (wicemarszałek Województwa Mazowieckiego ), Sebastian Sobczak, Edyta Kiljańska, Jakub Jaszewski, Pani Agnieszka Kostrzewa.

Od prawej: Pani Agnieszka Kostrzewa, Pani Beata Hermanowicz, Jakub Jaszewski, Sebastian Sobczak, Edyta Kiljańska.

 

 

 

Zdjęcia - p.Małgorzata Domel

 

Strona tytułowa       Imprezy 2009/2010