Finały Powiatowe
Siatkówki Dziewcząt  w Błędowie.

 

         27 lutego 2013 roku ( środa ) odbyły się Finały Powiatowe Siatkówki Dziewcząt  w Błędowie. Wyruszyłyśmy po 1 godzinie lekcyjnej z naszym trenerem panem Tomaszem Wesołowskim w 11-osobowym składzie.
         Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny: z Belska Dużego, z Błędowa i z Chynowa.

         W pierwszym meczu zmierzyłyśmy się z reprezentantkami Chynowa. Do połowy I seta prowadziły przeciwniczki. Lecz pełna koncentracja, opanowanie i cenne rady naszego trenera pomogły nam w wygraniu I seta wynikiem 25:23.
„Podciągnęły się te z Belska” – powiedział sędzia do błędowskiego trenera. Te słowa podbudowały nas na duchu.
Świetna współpraca i umiejętności dziewczyn pomogły nam w osiągnięciu naszego celu – wygrania  II seta z Chynowem ( 25:19 ).

         Drugi mecz zakończył się sukcesem Błędowa. Gimnazjalistki z łatwością pokonały rywalki   z Chynowa dużą przewagą punktów.

         W trzecim meczu starłyśmy się z gospodyniami. Był to decydujący mecz – walka o 1. miejsce. Pomimo naszej zaciętej walki, siatkarki z Błędowa cały czas prowadziły. Dynamiczne akcje rozgrywane na trzy, precyzyjne ściny Anity Musiałowskiej, Ani Makarskiej i Kasi Tul, dokładne odbiory Agaty Oryniak, blokowanie ataku drużyny przeciwnej i świetna gra Marty Brzezińskiej oraz doping ze strony Anity i Justyny Ryfczyńskich, Olgi Lipińskiej, Olgi Ćwiek i Małgosi Jakubowskiej niestety nie przyczyniły się do zajęcia I miejsca.
         Błędów, swoją ciężką pracą, zasłużył na wygraną, ale my miałyśmy pewien niedosyt: przecież tylko 4 punktów zabrakło nam do zremisowania w setach z gospodyniami! II set przegrałyśmy 25:21.

         Pomimo, że zajęłyśmy II miejsce, to i tak jesteśmy dumne z naszego sukcesu. Pragniemy szczególnie podziękować panu Tomaszowi Wesołowskiemu, który poświęcał swój czas na nasze treningi oraz panu Konradowi Sadowskiemu i chłopakom z klas III B i III C za to, że dzięki nim mogłyśmy trenować u boku najlepszych ! : )

                                                                                                                                               Żaneta Chmielewiec kl. III C 

I miejsce – Błędów
II miejsce – Belsk Duży
III miejsce – Chynów

 Skład drużyny:
Anita Musiałowska, Ania Makarska, Kasia Tul, Agata Oryniak, Marta Brzezińska, Żaneta Chmielewiec, Justyna Ryfczyńska, Anita Ryfczyńska, Olga Lipińska, Olga Ćwiek, Małgosia Jakubowska i pan Tomasz Wesołowski.

 
 
 
 
 
 
 
Zdjęcia - Anita i Justyna Ryfczyńskie
 

 

Strona tytułowa