Brawo, siatkarze!
 

Dnia 23.II 2012 odbyły się eliminacje powiatowe w piłce siatkowej chłopców. Zawody szkolne miały miejsce w Kruszewie, gdzie rywalizowały ze sobą drużyny z Grójca, Belska Dużego i zespół z Kruszewa.

Od rana drużyny zmagały się na parkiecie walcząc o pierwsze miejsce i awans do finału, który odbywał się następnego dnia w Mogielnicy.

Pierwszy mecz Belsk Duży – Grójec: na początku chłopaki z naszej drużyny łatwo zdobywali punkty, potem trochę opadli z sił i walka się wyrównała, ale mimo tego cały czas kontrolowali sytuację na boisku. W konsekwencji wygrana naszych 2:0.

Drugi mecz, Grójec – Kruszew. Gospodarze mieli łatwy mecz grali mocną piłkę, a Grójec popełniał masę błędów. Wygrana Kruszewa 2:0.

Ostatni, trzeci mecz, Belsk Duży - Kruszew nie obył  się bez emocji. Walka toczyła się aż przez 3 sety do tie-break’a (do 15 pkt). Bardzo dobra gra rozgrywającego Bartka Dobrego i bezpieczne piłki Czarka Jakubika „rzucane” po końcach boiska  zgubiły zespół z Kruszewa. Poza tym wyeliminowanie błędów z zagrywki, ataku i granie bezpieczną piłką doprowadziły nas do zwycięstwa i awansu do Finału Powiatowego. Końcowy wynik 2:1.

Końcowa klasyfikacja:

1.      Belsk Duży

2.      Kruszew

3.      Grójec

 

24 lutego 2012 miał miejsce finał zawodów powiatowych w Mogielnicy. W tym dniu zmierzyły się ze sobą drużyny Mogielnica, Belsk Duży, Warka. Poziom widowiska znacznie przewyższał eliminacje. Zdecydowanym faworytem była Mogielnica więc i tym razem nie zawiodła, zajęła 1 miejsce. Mecz o drugie miejsce z Warką był zacięty i chłopaki z naszego Gimnazjum pomimo że przegrali 2:0 w setach zdobywali bardzo dużo punktów (drugi set zakończył się 28:26).  Na pochwałę zasługują wszyscy, walka była o każdą piłkę, pomimo starań i chęci przegraliśmy na własne życzenie.

Końcowa klasyfikacja:

1.      Mogielnica

2.      Warka

3.      Belsk Duży

 

Skład drużyny: Jakubik Cezary (zdobywca nagrody na najlepszego rozgrywającego turnieju), Bartek Dobry, Jasiński Szymon, Smułkowski Janek, Krawczyk Damian, Jakubiak Karol, Jaszewski Kuba, Barsegian Michał, Wesołowski Janek.

 
Drużyna z Belska w białych koszulkach.
 
   Relację sporządził p.Konrad Sadowski, trener siatkarzy.
 

 

Strona tytułowa     Imprezy 2011/12