17 stycznia 2013
Finały powiatowe siatkówki dziewcząt

17 stycznia 2013 roku odbyły się finały powiatowe siatkówki dziewcząt w Kruszewie. Nasze reprezentantki trenowane przez pana Tomasza Wesołowskiego zdeklasowały pozostałe rywalki.

W pierwszym meczu zmierzyły się z gospodyniami. Rozgrywka była niezwykle pasjonująca, a emocje sięgnęły zenitu. Najpierw prowadzenie objęły uczennice kruszewskiego gimnazjum (1. set 25-19). Jednakże nieustępliwa drużyna z gimbela, dzięki wybitnym umiejętnościom zawodniczek oraz doskonałej grze zespołowej nadrobiła straty i wygrała drugi set ( 2. set 25-22). W trzecim secie nasze dziewczyny pokazały, jak groźnym są przeciwnikiem i pokonały reprezentację Kruszewa ( 3. set 25-19). W tie breaku belszczanki nieustępliwie walczyły o zwycięstwo. Z ogromną zaciętością starały się o każdy punkt. Pojedynek przedłużał się; pomimo zmęczenia żadna z drużyn się nie poddawała. Wynik ciągle ulegał zmianie na korzyść to jednej, to drugiej drużyny. Był to najbardziej emocjonujący moment zawodów oraz wspaniałe widowisko. Ostatni set zakończył się wielkim sukcesem naszego zespołu ( tie break 19-17).

Po krótkiej przerwie belskie siatkarki znów wyszły na boisko i starły się z reprezentantkami Grójca. W pierwszym secie nasza drużyna udowodniła swoją siłę oraz uwidoczniła miażdżącą przewagę nad przeciwniczkami (1. set 25-20). Podczas drugiego seta niezwyciężone koleżanki spektakularnie rozgromiły zespół z Grójca (2. set 25-14).

Ekipa z Belska bezsprzecznie zwyciężyła, II miejsce zajął Kruszew, a III - Grójec.

Nasze gimnazjalistki zawdzięczają sukces swojemu nieprzeciętnemu talentowi, rozwijanemu pod fachowym okiem trenera oraz ogromnej ambicji. Brawo!