XXII Dni Chorągwi Mazowieckiej ZHP w Sochaczewie

Odsłonięcie pomnika Ryszarda Kaczorowskiego
 

Gospodarzem XXII Dni Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego im. Władysława Broniewskiego był Hufiec Sochaczew.  Efektem działań podejmowanych przez sochaczewskich harcerzy była budowa pomnika Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie, Przewodniczącego ZHP poza granicami kraju i honorowego Obywatela Sochaczewa.
Dla harcerzy prezydent Ryszard Kaczorowski był postacią wyjątkową. Mimo różnicy lat i doświadczeń potrafił przekazać im swoje wartości w prosty i jasny sposób. Harcerstwo było jego pasją, szkołą życia, służbą pełnioną do ostatnich dni. To tutaj harcmistrz Rzeczypospolitej Ryszard Kaczorowski ukształtował swój charakter, zdobył wielki autorytet, który pomógł mu objąć godność Prezydenta RP na Uchodźstwie. Dla harcerzy zawsze będzie Mistrzem – niedoścignionym wzorem do naśladowania.

                                                                                                                                             
                                                                                                       Źródło: http://www.e-sochaczew.pl
Harcerze Szczepu Drużyn im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego w Belsku Dużym zostali zaproszeni do wzięcia udziału w uroczystościach odbywających się w sobotę 21 września 2013 roku.
 
Po wspólnym przemarszu na plac Kościuszki uczestnicy harcerskiego święta spotkali się na Apelu rozpoczynającym Dni Chorągwi, następnie przeszli pod budynek Hufca.
 
Kolejnym etapem uroczystości było odsłonięcie pomnika Prezydenta RP Ryszarda Kaczorowskiego w obecności Karoliny Kaczorowskiej, wdowy po Prezydencie.

 
Wydarzenia z 21 września można obejrzeć na załączonym niżej filmiku organizatorów
http://www.youtube.com/watch?v=Xoyexh1lWZU
oraz na zdjęciach Weroniki Małachowskiej.
 
 
 
 
 

Strona tytułowa