ŚPIEW NA ZDROWIE

 

Dnia 30 marca 2009 r. przeprowadzony został etap szkolny IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu pod hasłem : „ŚPIEW NA ZDROWIE”

Organizatorkami były panie Małgorzata Domel i Beata Hermanowicz. Mnie przypadła rola gospodyni programu. Na wstępie powitałam wszystkich zgromadzonych, czyli szanowną Radę Pedagogiczną, obsługę oraz uczniów naszego gimnazjum. Podczas, gdy przedstawiałam regulamin, moja asystentką Kasia Cholewa rozdała listy z wykazem klas i tytułów piosenek naszemu jury, w którego skład wchodzili nauczyciele. 

Trudnego zadania, jakim było ułożenie tekstu o temacie zdrowotnym do melodii jakiegoś utworu, podjęło się 7 klas. Tematyka Festiwalu dotyczyła szeroko rozumianego zdrowia – zdrowego stylu życia, profilaktyki chorób, profilaktyki nałogów, higieny, bezpieczeństwa na drodze, ochrony środowiska, ekologii, dobrego samopoczucia itp. Jury brało pod uwagę także oprawę artystyczną wykonanego utworu. Cel festiwalu to przede wszystkim zainteresowanie młodzieży tematyką zdrowia, inspiracja do poszukiwań treści prozdrowotnych oraz aktywizacja środowisk szkolnych w zakresie działań mających na celu zdrowy tryb życia wolny od zachowań ryzykownych. Skala ocen wynosiła od 0 do 10pkt.

Klasa IA wykonała piosenkę „Wojskowy marsz zdrowotny” w składzie : Karolina Stępniewska, Ewa Tetera ,Mateusz Małachowski , Łukasz Gowin i Piotr Stępień .Zaskoczyła publiczność melodią „Deszcze niespokojne”  oraz układem tanecznym.

IB  ułożyła niezwykle długi tekst do piosenki „Hot and Cold” a ich tytuł to „Nikt nie chce być”. Chłopcy : Marcin Frączak, Łukasz Górzyński ,  Karol Gądek przebrani byli za owoce. Karolina Szewczyk, Daria Piątkowska, Karina Jakubczak oraz Alicja Jasińska za pielęgniarki.

IC w składzie: Krystian Łakatosz (gitara), Maciek Kołacz (perkusja) wraz z siedmioma dziewczętami przygotowali utwór pod tytułem „Czyste włosy”.

Do podkładu „W aucie” klasa ID stworzyła piosenkę „Poszedłem z mamą do sklepu”.

  

Pierwsze miejsce zajęła klasa IIA, która wykazała się dużo oryginalnością i pomysłowością. Dawid Michalak wraz z Marcinem Augustowskim rozbawili publiczność wizerunkiem artystycznym. Magda Katana, Patrycja Matysiak, Ola Woźniak, Wiktoria Małachowska, Karolina Feliksiak i Ewelina Lachowicz zaśpiewały wiązankę kilku piosenek - utwór pod tytułem „Tutti Frutti”. Całość była bardzo efektowna, co zdecydowało o zdobytych punktach w liczbie 151. Jako zwycięzca,  klasa IIa przeszła do powiatowych eliminacji festiwalu, na co z pewnością zasłużyła.

   Klasa IIC uplasowała się na drugim miejscu. Wykonała piosenkę „Odwiedź lekarza” do melodii z repertuaru zespołu Boys „Jesteś Szalona”. Wokal: Ewelina Walczak, Karolina Wojtyniak, Ola Borkowicz, Karolina Kosiacka, a także Paweł Rudnicki i Tomek Pruszkowski. Chłopcy w trakcie piosenki roznosili ulotki dotyczące chorób i leków oraz jabłka. Niewątpliwie ich taniec i wizerunek znalazł odzwierciedlenie w ocenie nauczycieli. Klasa zdobyła 121 pkt. i wystąpi na powiatowych eliminacjach poza konkursem.

 Trzecie miejsce przypadło IID ,która wywołała uśmiech na twarzach uczniów śpiewając piosenkę „Zdrowy bądź” do melodii utworu „Nie daj się” Doroty Rabczewskiej. Jak powiedział Darek Tul: „…udowodnimy, że królowa nie jest tylko jedna” i miał rację, ponieważ jego klasa znalazła się na podium. Utwór wykonały dziewczęta wraz z Darkiem.

Uczestnicy doskonale się przygotowali nie tylko wokalnie, ale też pod względem aranżacji i oprawy scenicznej. Konkurs trwał krótko, ze względu na brak udziału III klas, przygotowujących się do kwietniowego egzaminu. Za to z uwagą obserwowały one występy kolegów i koleżanek z młodszych klas i podziękowały im wielkimi brawami. Na zakończenie Pani Wicedyrektor Beata Hermanowicz podziękowała wykonawcom.

                        

                    Gratulujemy i życzymy powodzenia klasie IIA w dalszym etapie festiwalu.

 

                                                                   Karolina Jakóbczak

 

 

O

OBEJRZYJ  ZWYCIĘSKĄ PIOSENKĘ

http://www.youtube.com/watch?v=j--L8ZwqjNA

 

 

Klasa IIa

 

Klasa IIa

 

Klasa IIc

 

Klasa IIc

 

Klasa Ib

 

Klasa Ia

 

Klasa Ic

 

             Zdjęcia wykonała p.Beata Hermanowicz.

Strona tytułowa      Imprezy 2008/2009