Świąteczne kolędowanie
w Domu Pomocy Społecznej
w Tomczycach.
 
19 grudnia 2018
 
 

Niesamowite , cudowne miejsce  - Dom Pomocy Społecznej w Tomczycach , gm. Mogielnica.

     W środę 19 grudnia 2018 roku grupa złożona z 32 uczniów i kilkorga nauczycieli Publicznego Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzębiec–Peszkowskiego w Belsku Dużym odwiedziła podopiecznych i pracowników Dom Pomocy Społecznej  w Tomczycach.
Wśród uczniów znalazła się reprezentacja harcerzy , którzy przekazali Światło Betlejemskie. Przebyło
 ono długą drogę i dotarło do właściwego miejsca -  do ludzi dobrych i życzliwych. Przesłanie przekazane przez harcerzy  uradowało  gospodarzy.
Młodzież zaprezentowała przepiękny program artystyczny. Zaśpiewane kolędy wprowadziły
  nas w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Młodzieńczy entuzjazm udzielił się wszystkim. Na twarzach podopiecznych pojawiły się uśmiechy i łzy. Byliśmy bardzo szczęśliwi , że mogliśmy choć przez chwilę być razem z nimi.

Świąteczny czas
   jednoczy młodszych i starszych, znajomych i tych, których  nie znamy. Życzliwość  i dobro  zwycięża. Tak  dzieje się  właśnie  w  Święta. Te kilka chwil  spędzonych w Tomczycach uświadomiło nam, co jest ważne.  Życzenia , modlitwa , błogosławieństwo  udzielone przez  ks. Józefa Wójcika  i wzajemne obdarowanie się upominkami  bardzo nas  uszczęśliwiło.   Niestety  z przyczyn technicznych  zabraliśmy  tylko część  uczniów  naszej szkoły, a chcieliby pojechać wszyscy. Młodzież  z naszego gimnazjum jest   wspaniała i otwarta . Jesteśmy z nich dumni.  

                    Jeszcze raz życzymy  wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz szczęśliwego Nowego Roku.
 

                                                                          społeczność szkolna

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ZDJĘCIA - KINGA MICHALCZYK
 
 FOTKA KOŃCOWA - JAKUB NAPIÓROWSKIStrona tytułowa