Blanka Jendrzejczak
 
 
Uczennica naszego gimnazjum w latach 2014-2017.
Finalistka IX Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego
"Poszukiwanie talentów".
Przewodnicząca Samorządu Szkolnego,
harcerka, pasjonatka sportu, zwłaszcza jazdy konnej,
urocza nastolatka, wzór skromności i wysokiej kultury osobistej
.
 
 

Jeżdżę konno od 2010 roku w stajni Equita Świetochów niedaleko Tarczyna, trenuję 5 razy w tygodniu z moim koniem - Ravecco. Trening trwa około godziny, ćwiczymy różne kombinacje parkurów, pracujemy także ujeżdżeniowo. Oprócz treningu, w stajni muszę się zająć koniem, to znaczy wyczyścić go, zadbać o kopyta itp.

Startuję też w zawodach skokowych, jeździmy zazwyczaj do Warki, Poczernina, ale także nieco dalej, na przykład do Strzegomia. Jednym z moich sukcesów było wygranie konkursu P (110cm), zajęcie 3. miejsca w konkursie N (120cm), zajęcie 2. miejsca w konkursie L (100cm) itd. Konkursy skoków dzielą się na kategorie, w zależności od tego, jaką wysokość ma przeszkoda. W mojej stajni jeżdżą też inne dziewczyny, nastolatki, z którymi razem udajemy się na zawody, odbywamy treningi.

Jeździectwo to bardzo ciekawy sport,  zachęcam wszystkich do spróbowania. W Polsce jest wiele stajni oraz bardzo dużo konkursów wysokiej rangi, często zawodnicy z zagranicy przyjeżdżają specjalnie na takie zawody.

 
                                                                                                          Blanka 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Strona tytułowa