Dominika Stańkowska
 
 
Laureatka Konkursu Języka Polskiego 2016/2017
pod Patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty
 

Mam zaszczyt zaprezentować Wam laureatkę konkursu języka polskiego, moją najlepszą przyjaciółkę, Dominikę Stańkowską - utalentowaną, wrażliwą, niezwykle ambitną, sumienną, przyjacielską  i  nad wyraz skromną uczennicę  klasy IIIa.

Poznałyśmy się na początku roku szkolnego 2014/2015  i mimo że jesteśmy swoimi kompletnymi przeciwieństwami, zaprzyjaźniłyśmy się od razu.

Dominika od najmłodszych lat uwielbiała czytać książki i zgłębiać tajemnice ojczystego języka. Do dzisiaj pamiętam, jak pokazała mi listę książek, które przeczytała w wakacje. Było ich ponad sto dwadzieścia! Liczba ta zrobiła na mnie niemałe wrażenie.   

Do tegorocznego konkursu polonistycznego nasza laureatka zaczęła się przygotowywać wraz z nadejściem wakacji po drugiej klasie. Czytała lektury, sporządzała obszerne notatki, omawiała obrazy i inne dzieła sztuki,  oglądała filmy … Od początku była nastawiona na zwycięstwo.  Nieczęsto spotyka się osoby obdarzone tak wielką wytrwałością w dążeniu do celu.

Dominikę śmiało można nazwać człowiekiem renesansu naszej epoki. Poza językiem polskim interesują ją między innymi matematyka, biologia i  chemia.

A co robi w wolnym czasie?

Uprawia  sport, słucha muzyki, maluje, śpiewa (tylko okazyjnie niestety), spotyka się z przyjaciółmi i korzysta z każdej chwili, jaka jest jej dana. W jej życiorysie nie ma miejsca na marnotrawstwo i nudę.

Czy jeszcze usłyszymy o naszej Dominisi? Jestem o tym przekonana.

Magdalena Sibilska, 20.02.2017

 
 

DOMINIKA JEST TEŻ LAUREATKĄ V STOPNIA
konkursów Archimedes Plus Matematyka  (rok szkolny 2014/2015 i 2016/2017)
 
 
Księżniczka, 2015.
 Bal 2017. 
 
Mity 2014
U wróżki, 2015.
U wróżki, 2015.
Na historii, 2015.
Zakończenie roku 2014/15
2015.
 
 
Strona tytułowa