Warsztaty fotograficzne

dla laureatów konkursu

"Gmina Belsk Duży w Obiektywie".

 
W piątek 2 czerwca 2017 w Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego odbyło się uroczyste wręczenie nagród w gminnym konkursie fotograficznym „Gmina Belsk Duży w Obiektywie”. Spośród 79 zdjęć wyłoniono 10 najlepszych prac, których autorami są także uczniowie naszej szkoły: Klaudia Stojek, Katarzyna Kwiatkowska, Aleksandra Słowińska, Agata Dudek, Natalia Lewandowska oraz Filip Kępka.

Dla laureatów konkursu główną nagrodą były dwudniowe warsztaty fotograficzne prowadzone przez profesjonalnego fotografa pana Andrzeja Chomczyka, Sztuka Kadru. „Fotografowanie to kadrowanie, a kadrowanie to sztuka wykluczania”- to właśnie są słowa, którymi kieruje się pan Andrzej wykonując swoją pracę.

Warsztaty odbywały się 10.06 oraz 11.06. Pierwszego dnia fotografowaliśmy w plenerze. Zajęcia rozpoczęły się od godzinnego wykładu na temat sprzętu, później udaliśmy się na piknik rodzinny do Łęczeszyc, gdzie mieliśmy okazję idealnie ująć mile spędzone tam chwile rodzin oraz bawiących się dzieci.
My jako fotografowie-amatorzy mieliśmy dużo pytań, ale pan Andrzej odpowiadał na każde i rozwiał wszelkie wątpliwości. Mieliśmy też kilka „minizleceń” od naszego nauczyciela, np. konkurs na najlepsze odbicie w lusterku motocyklowym. Kolejno odwiedziliśmy klasztor w Łęczeszycach, a następnie fotografowaliśmy zabytkowy kościół w Lewiczynie. Staraliśmy się pokazać jego piękno na zdjęciach, dlatego pan Andrzej podsuwał nam mnóstwo świetnych pomysłów np. z jakiej perspektywy kościół prezentuje się najlepiej. Na sam koniec tak ekscytującego dnia udaliśmy się do urokliwego pałacyku w Małej Wsi. Tam fotografowaliśmy malownicze krajobrazy, które znajdują się dookoła obiektu.

Drugi dzień warsztatów był równie ciekawy, ponieważ każdy z nas miał wybrać 15 najlepszych zdjęć i zaprezentować je przed innymi uczestnikami, a co najważniejsze mogliśmy posłuchać opinii eksperta. Pan Andrzej uczył nas obrabiania zdjęć w Photoshop oraz Lightroom na przykładzie zdjęć wykonanych przez nas, dzięki czemu mogliśmy sobie porównać jakie cuda można zdziałać dzięki niektórym programom. Nie mogliśmy oczywiście ominąć samego Belska! Tak więc fotografowaliśmy odnowioną gminę oraz kościół.

Bardzo się cieszę, że miałam możliwość wziąć udział w tych warsztatach. Myślę, że dzięki wiedzy, którą tam zdobyłam, będę mogła robić bardziej profesjonalne zdjęcia. Wydaję mi się, że dla osób naprawdę zainteresowanych fotografowaniem te dwa dni otworzyły szersze możliwości na uchwycenia piękna otaczającej nas przyrody i życia codziennego. Ja na pewno dzięki Panu Andrzejowi Chomczykowi i jego radom odkryłam w sobie jeszcze większą pasję do fotografowania!

                                           KATARZYNA KWIATKOWSKA

 
 
ZDJĘCIA ANDRZEJA CHOMCZYKA, "SZTUKA KADRU"
 
 
 
 
 
ZDJĘCIA KASI
 
 
 
 
SZTUKA KADRU - POZOSTAŁE GALERIE
 
http://sztukakadru.pl/galerie/warsztaty-fotograficzne-belsk-duzy-2017/
 
WIĘCEJ NA TEMAT KONKURSU
 
http://belskduzy.pl/aktualnosci/67/
 
Koordynatorkami projektu były radna Ewa Łubińska i Emilia Tomasiak (promocja UG)
 

Strona tytułowa