Weronika Maciak
Uczennica naszego gimnazjum w latach 2013-2016.
PASJONATKA JEŹDZIECTWA
 
Weronika Maciak na Pasji.
 
Weronika Maciak od 2013 roku jest zawodniczką Jeździeckiego Klubu Sportowego Equita Świętochów należącego do Państwa Tomaszewskich.
 
Trenuje pod opieką znakomitych szkoleniowców  Polskiego Związku Jeździeckiego,  obecnego prezesa Warszawsko-Mazowieckiego Związku Jeździeckiego Krzysztofa Tomaszewskiego, jego żonę Iwonę Tomaszewską oraz syna Antoniego Tomaszewskiego (Mistrz Polski, powoływany do Kadry Narodowej).
 
Przygoda z profesjonalnym jeździectwem rozpoczęła się  w listopadzie 2013 roku, gdy Weronika zanotowała swoje pierwsze starty w skokach przez przeszkody na swojej klaczy Pasji.  W tym samym roku zdała również egzamin na brązową odznakę jeździecką i otrzymała wstępną licencję PZJ (Polskiego Związku Jeździeckiego).
 
Pasja to klacz rasy Szlachetna Półkrew, bardzo zwinna i szybka. Weronika razem z Pasją trenują, by pokonać parkour (ustalona wcześniej przez gospodarza zawodów kolejność przeszkód) w jak najkrótszym czasie, zawsze jadą po wygraną, wkładając w to, co robią, dużo serca.
Wielokrotnie stawały razem do dekoracji, zajmując czołowe miejsca w konkursach do klasy P włącznie (klasa P - wysokość przeszkód 110cm).
 
 
 Weronika z Pasją uzyskały III klasę sportową, otrzymując licencję na styl jazdy jeźdźca z bardzo dobrym wynikiem, oraz srebrną odznakę jeździecką PZJ z wysokimi notami. Do ich poważniejszych sukcesów zaliczyć można wicemistrzostwo Halowego Pucharu Warszawy i Mazowsza 2016 oraz zajęcie III miejsca w trwającym pół roku cyklu Pucharu Sielanki 2015.
 
W jeździectwo trzeba włożyć wiele serca, ciężkiej pracy i czasu. W tym sporcie pracujemy z żywą istotą jaką jest koń, który ma swoje wymagania - mówi Weronika. -  Należy zapewnić mu odpowiedni trening, wystarczającą ilość ruchu. Każdy koń ma swoje indywidualne potrzeby żywieniowe. Podczas treningów cały czas pracujemy nad techniką, rozluźnieniem konia, płynnością prowadzenia go podczas parkouru, ale też nieustannie budujemy zaufanie między koniem a jeźdźcem.  Systematycznie wykonujemy także wiele ćwiczeń gimnastycznych (rozciągających mięśnie konia).
 
Pasja Weroniki.
Budowanie zaufania.
Koń potrzebuje dużo ruchu.
Podczas treningów cały czas pracujemy nad techniką...
...rozluźnieniem konia.
 
ZDJĘCIA Z ZAWODÓW
 
 
 
 
 
 
 
 
 
FILMY
 
Filmik z zawodów - nr 1.
 
Filmik z zawodów - nr 2.
 
 
 
 
Strona tytułowa