Weronika Wierzbicka
Uczennica naszego gimnazjum w latach 2013-2016.
 
 
PASJONATKA PIŁKI NOŻNEJ
 
 

Weronika urodziła się 8 kwietnia 2000 roku. Jak wynika z relacji jej mamy – Izabelli, już wcześniej dało się odczuć, że to bardzo wyczekiwane dziecko będzie miało sportowe zacięcie. Jak czas pokazał, Weronika wyrosła na piękną, mądrą dziewczynę, ale również na dobrego sportowca.

Swoją profesjonalną przygodę Weronika rozpoczęła w 2009 roku. Została zaproszona na trening chłopięcej drużyny Mazowsza Grójec - rocznika 2000 - prowadzonego ówcześnie przez jednego z wuefistów – Konrada Główkę, który był nauczycielem w PSP nr 1, gdzie uczęszczała. Nie był to jednak pierwszy kontakt „Misi” z piłką nożną, gdyż już od najmłodszych lat grywała w nią wraz ze swoim starszym bratem na boisku czy przed domem. Można powiedzieć, że to brat obudził w Weronice ogromną pasję związaną z futbolem. Częste treningi oraz spotkania rozgrywane w weekendy nie przeszkadzały jej w nauce. Weronika od początku była staranną dziewczyną o szerokich zainteresowaniach, osiągała bardzo dobre wyniki w nauce, oraz powoli stawała się wyróżniającą zawodniczką chłopięcego (!) Mazowsza. Wiosną 2011 roku dziewczęca drużyna grójeckiej PSP nr 1, której Weronika – jako czwartoklasistka – była kapitanką, przeszła powiatowe eliminacje piłkarskie, dostając się do finałów wojewódzkich odbywających się w Radomiu. Tam, chociaż piłkarki poległy, Weronika była wyróżniającą się postacią i została dostrzeżona przez trenera LUKSu Radom – Wojciecha Pawłowskiego. Trener Pawłowski od razu po zawodach skontaktował się z opiekunem dziewczyn – Pawłem Młodzińskim – bramkarzem Broni Radom. Panowie znali się już wcześniej dobrze, co poskutkowało zaproszeniem Weroniki na trening najlepszej żeńskiej drużyny piłkarskiej w Radomiu.

Weronika uczęszczała co tydzień na trening do Radomia z bardzo dużą pomocą jej nauczyciela -wuefisty – Pana Pawła Młodzińskiego – który dowoził Weronikę, gdyż sam trenował w Broni.

Mimo dalekich dojazdów na częste treningi oraz mecze, wyniki w nauce Weroniki nie pogorszyły się do dziś.

Weronika Wierzbicka jest piłkarką znaną ze swojej zawziętości i silnego charakteru na boisku. Potrafi zostawić serce na boisku mimo grania z urazem, takim jak złamany palec czy ręka. Przeszła wszystkie szczeble juniorskich zespołów Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego – Juniorek Młodszych U-13 oraz Juniorek Starszych U-16. Po czym już jako trzynastolatka zaczęła trenować z rezerwami pierwszego zespołu grającymi w Mazowieckiej III lidze kobiecej. Od 2014 roku uczęszczała na treningi pierwszego zespołu, a od aktualnego sezonu – 2015/2016 – regularnie znajduje się w osiemnastce meczowej pierwszej drużyny LUKSu występującej w kobiecej I lidze Północnej.

Na swoim koncie ma już takie sukcesy w juniorskiej piłce kobiecej, jak wicemistrzostwo ogólnopolskiego młodzieżowego turnieju dziewcząt U-13 „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, dwukrotne wicemistrzostwo ogólnopolskiego młodzieżowego turnieju dziewcząt U-16 „Piłkarska Kadra Czeka”, mistrzostwo ogólnopolskiego turnieju U-16 „Ceramika Paradyż Cup”, brązowy oraz srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski Kobiet w piłce nożnej w kategorii U-16 MZPN, czy wiele innych zwycięstw w pomniejszych turniejach piłki nożnej i piłki nożnej halowej.

Weronika jest też podstawowym obrońcą Reprezentacji Mazowsza U-16 oraz zawodniczką Reprezentacji Polski Kobiet U-18 Polish Soccer Skills.

Jednocześnie wraz z sukcesami sportowymi osiąga bardzo dobre wyniki w nauce.

Opracował absolwent, brat Weroniki - Norbert

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
KAPITAN SZKOLNEJ DRUŻYNY
 
Coca Cola 2016
20.10.2015
 
SUKCES W BIEGACH
Weronika brała udział w XVIII Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.  Przedtem zdobyła srebro w zawodach międzypowiatowych.
 
 
PIŁKA RĘCZNA
 
Zawody w Jasieńcu
 
*
 
 
 
 
 
*
 
Czerwiec 2019, pożegnanie Gimnazjum
Czerwiec 2019, pożegnanie Gimnazjum
 
 
 
Strona tytułowa