Skuteczne "Poszukiwanie Talentów"
 
Uczennice klasy IIId

Małgosia Jakubowska i Justyna Ryfczyńska

Finalistkami VII Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego

"Poszukiwanie Talentów".

12-14 czerwca 2013

*

           
Zakończyła się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Poszukiwanie Talentów”. Nasza szkoła po raz drugi wzięła w nim udział i odniosła kolejny sukces.

W 2013 roku w gronie finalistów znalazły się  dwie uczennice  naszego gimnazjum - Małgorzata Jakubowska i Justyna Ryfczyńska. Finał odbył się w dniach 12-14 czerwca 2013 w Warszawie. W pierwszym dniu uczennice broniły swoich prac przed czterema niezależnymi komisjami. Uczestniczyły również w wycieczce do pracowni radiofarmaceutyków i pracowni z gamma-kamerą na ulicy Pasteura.  W drugim dniu nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników i wręczanie nagród.  

Spotkało nas wielkie wyróżnienie, gdyż nasza finalistka Justyna Ryfczyńska została wybrana do zaprezentowania doświadczenia „ Kondensacja spirytusu” (prezentowanych było tylko 7 doświadczeń! ) w ramach Pokazów Mistrzów w trakcie finału VII Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego.

Każde doświadczenie zostało nagrane i zostanie wykorzystane w edukacyjnym materiale audiowizualnym, który w postaci filmu zostanie udostępniony szkołom oraz na ogólnodostępnej stronie internetowej konkursu.

Nasza druga finalistka Małgosia Jakubowska również dostała wyróżnienie w kategorii Fizyka i Sztuka. Jej plakaty przyozdobią ściany Uniwersytetu Warszawskiego.

Nauczycielem prowadzącym uczennice  była pani Ewa Augustowska .

         

Na zakończenie udanej wyprawy wszyscy wzięli udział w Pikniku Naukowym na Stadionie Narodowym.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie konkursu.

http://talenty.wikispaces.com/

 

                                                                                                                                             

 

Strona tytułowa