Sparing z KS Promna

 

            Zawodnicy ze szkół podstawowych w Lewiczynie i Zaborowie, trenujący piłkę nożną w jednej z sekcji UKS Belsk Duży , 13 listopada rozegrali sparing ze swoimi rówieśnikami z KS Promna. Mecz rozegrany został na „Orliku” w Przybyszewie przy sztucznym świetle.

            Na mecz dotarło ośmiu zawodników UKS: Łukasz Chustecki, Karol Czerwiński, Piotrek Mokosa, Nikodem Kaszewski, Grzesiek Romianowski, Bartek Wlaźnik, Adrian Dominiak, Ernest Rzepka. Niestety choroby uniemożliwiły przyjazd pozostałym zawodnikom uczęszczającym na treningi.

            Mecz został podzielony na kwarty, dwie 15 min. i dwie 10 min. Graliśmy w siedmioosobowych zespołach, bramkarz plus sześciu zawodników w „polu”. Na ławce rezerwowych był tylko jeden zawodnik.

            Początek meczy był dość wyrównany, każda ze stron miała  okazję  do strzelenia gola, lecz szwankowała skuteczność. W miarę upływu czasu widać było jak naszym zawodnikom ubywa sił. Bardzo „wąska” ławka rezerwowych znacząco ograniczała możliwość rotacji w składzie, pozwalającą na odpoczynek zawodnikom. Gospodarze dysponowali większą ilością zawodników, dzięki czemu trener Emil Gal dokonując zmian mógł rozważnie dysponować siłami swoich zawodników. Miało to duży wpływ  a przebieg meczu. W dwóch ostatnich kwartach zaznaczyła się przewaga gospodarzy. Nasza drużyna cofnęła się do obrony wyprowadzając sporadyczne kontry. Znakomicie w naszej bramce spisywał się  Bartek Wlaźnik, pewnie broniąc trudne strzały. Doskonale w defensywie spisywali się Nikodem i Adrian, zatrzymując liczne ataki gospodarzy.

            Do ostatniej minuty, ostatniej kwarty utrzymywał się wynik rzadko spotykany w meczach zawodników w tym wieku, 0:0. Konsekwentna gra naszej drużyny w defensywie na „zero z tyłu”, zaprocentowała w ostatniej minucie, wtedy to Grzesiek wywalczył rzut z autu w pobliżu bramki gospodarzy. Grę dobrym podaniem do Ernesta wznowił Łukasz. Ernest podał piłkę dobrze ustawionemu Piotrkowi który całą akcję zakończył doskonałym strzałem, zdobywając gola na wagę zwycięstwa. Wynik końcowy 0:1.

            Zwycięstwo w takich okolicznościach dało dużo radości zawodnikom. Mieli oni również okazję zagrać na boisk z profesjonalna sztuczną nawierzchnią przy sztucznym świetle. Zyskali nowe doświadczenia w rywalizacji meczowej. Wielkie podziękowania należą się gospodarzom, którzy udostępnili nam swój obiekt wraz z ogrzewaną szatnią. Po meczu każdy zawodnik został poczęstowany gorącą herbatą.

Opracował

Trener UKS Bartosz Jakóbowski

 
 
 
Strona tytułowa     Imprezy 2014/2015    Sport