ZDROWE SMAKI

Organizatorem konkursu „ZDROWE SMAKI” była Firma ACTIV.

 Celem konkursu było promowanie zdrowego odżywiania w ramach edukacji przyrodniczej wśród młodzieży i dzieci ze szkół Mazowsza. Uczniowie wykonali prace plastyczne w dowolnej formie wraz z hasłem promującym picie soków. Kolorowe plakaty i niebanalne hasła o zdrowiu można obejrzeć na stronie www.royal-apple.com.

Spośród kilkudziesięciu zgłoszonych prac komisja konkursowa w drodze głosowania wybrała sześć najlepszych prac w czterech kategoriach wiekowych. Szkoły, które otrzymały największą liczbę głosów to: Szkoła Podstawowa im. I Armii Wojska Polskiego w Giżycach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobieszynie, Publiczne Gimnazjum w Belsku Dużym, Gimnazjum w Jurkach, Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 47 Fundacji „Priumus” w Warszawie, Przedszkole 261 „Pod Dębami” w Warszawie.

    Nasza uczennica Anna Andrzejuk z klasy I A razem z uczennicą z Gimnazjum w Jurkach wygrała nagrodę główną w kategorii – gimnazjum. Ania wykonała niezwykle dojrzałą i przekonującą pracę z pięknym hasłem:

„Smaki dzieciństwa… To dwie moje przyjaźnie, rodziły się latami…

Piję codziennie sok ROYAL APPLE, otaczam się książkami”

 

Nagrodą główną była wizyta całej klasy (do której chodzi Ania) w jednej z największych sortowni jabłek w Polsce. Wszyscy uczniowie otrzymali soki oraz drobne gadżety.

6 lutego 2014 r. podczas wizyty w zakładzie w Sadkowie uczniowie mogli zobaczyć cały proces produkcyjny linii sortowniczej, maszyny do pakowania oraz maszyny do sklejania, magazyn oraz zaplecze chłodnicze. Poznali warunki pracy w zakładzie. Przekonali się, jak można cały proces produkcyjny skomputeryzować, choć człowieka do końca nie da się zastąpić.

Na koniec wycieczki w sali konferencyjnej zakładu Ania odebrała z rąk Pani Beaty Żółcik – Grzyb i Pani Sylwii Maksym nagrody dla siebie i klasy.

Wszyscy mogliśmy w tym czasie degustować naturalnie mętne soki Royal Apple.

Serdecznie  dziękujemy Firmie Activ za organizację konkursu, wycieczkę oraz miły poczęstunek.

Uczniowie klasy I A wraz z opiekunkami

M.Domel 

  

 
 
Małgorzata Domel
 

 

 

 

Strona tytułowa