7 kwietnia 2009 roku miał miejsce etap powiatowy „Festiwalu Piosenki o Zdrowiu”. Ponieważ moja klasa IIa wygrała eliminacje szkolne, pojechaliśmy do Grójeckiego Ośrodka Kultury, aby tam zaprezentować swoje umiejętności wokalne i sceniczne.

            O godzinie 10:30, wyposażeni w przygotowane przez nas wcześniej stroje i rekwizyty, poszliśmy na szkolny parking do czekającego już na nas autobusu. Oprócz mojej klasy, jechała także gościnnie klasa IIc, która miała zaprezentować się poza konkursem. Towarzyszyły nam dwie nauczycielki: pani Małgorzata Domel oraz pani Agnieszka Mergalska. Droga do Grójca trwała krótko i już po chwili znaleźliśmy się na dworcu autobusowym. Wszystkie dziewczyny strasznie panikowały. Mówiły, że pewnie nic się nie uda i wszystko pomylą. Ja wprawdzie nie pojechałam tam wystąpić, lecz utrwalić wszystko na fotografiach, ale stresowałam się tak samo, jak one. Jednakże, przez całą drogę do GOK-u starałam się jak mogłam dodać im otuchy. Kiedy dotarliśmy na miejsce, kończyły się występy przedszkoli, a my dostaliśmy pomieszczenie, w którym można było się przebrać.

            Gdy wszystko było już dopięte na ostatni guzik, weszliśmy na salę, w której odbywał się festiwal. Zaczęły się występy dzieci ze szkół podstawowych, a po nich przyszła kolej na występy gimnazjalistów. Jako pierwsze zaprezentowały się dziewczęta z Drwalewa. Wykonały piosenkę stylizowaną na Dziki Zachód. Były ubrane w kowbojskie buty, kapelusze i koszule w kratę. Później wyczytano nasze gimnazjum. Szybko naszykowałam aparat i stanęłam blisko sceny. Zaczął się występ... Przypomnę, że nasz zespół tworzyli: Ewelina Lachowicz, Karolina Feliksiak, Patrycja Matysiak, Magda Katana, Wiktoria Małachowska i Aleksandra Woźniak oraz Marcin Augustowski jako "cukiereczek" i Dawid Michalak jako "kelner".

            Piosenka była wykonana czysto i ładnie. Kolorowe, "owocowe" stroje spodobały się widowni, a jury było najwyraźniej zachwycone. Z uśmiechem obejrzałam ten występ i zrobiłam dużo zdjęć. Niestety, nie wszystkie mi się udały, ponieważ światło różnie padało i czasem zdjęcia wyszły za ciemne, za jasne, lub rozmyte. Byłam pewna, że moja klasa wygra, albo chociaż zajmie jakieś miejsce, mimo że nie widziałam jeszcze wszystkich występów.

            Potem usiedliśmy na miejsca i oglądaliśmy kolejnych wykonawców, między innymi również klasę IIc, która śpiewała piosenkę „Odwiedź lekarza”. W tym czasie, kiedy odbywały się gościnne występy, jury obradowało. Wszyscy czekaliśmy w napięciu na wiadomość o tym, komu przypadnie pierwsza nagroda i zarazem przejście do kolejnego etapu - wojewódzkiego. W końcu pojawiło się jury. Najpierw rozdali nagrody podstawówkom. Na pierwszym miejscu znalazła się Publiczna Szkoła Podstawowa w Lewiczynie. Potem przyszedł czas na gimnazja. Mocno zacisnęłam kciuki i okazało się, że na pierwszym miejscu wyczytano naszą szkołę! Rozległy się brawa. Wszyscy artyści weszli na scenę i dostali tam drobne upominki. Panie opiekunki odebrały nagrodę dla szkoły, a był nią aparat fotograficzny. Wszyscy byliśmy już zmęczeni z powodu strasznego gorąca na sali, ale bardzo  zadowoleni z wygranej. Ja, chociaż nie wystąpiłam, byłam bardzo dumna z mojej klasy. Mieli się czym popisać i pokazali, co potrafią. Byli naprawdę wspaniali!

            Występujący przebrali się i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Belska. O godzinie 13:00 byliśmy już na miejscu. Z nagrodą postanowiliśmy pójść od razu do naszej wychowawczyni pani dyrektor Janiny Pawełek. Wiadomością o wygranej przeszkodziliśmy pani w lekcji. Powiedzieliśmy, że udało się i przeszliśmy do kolejnego etapu, który odbędzie się w Siedlcach. Pani cieszyła się razem z nami, zaczęła nas przytulać i gratulować nam. Na jej twarzy malowało się wzruszenie i radość, że jej wychowankom udało się zająć pierwsze miejsce. Później weszliśmy na lekcję do naszej klasy - mieli właśnie angielski z panią Dorotą Jaworską. Opowiedzieliśmy krótko o przebiegu konkursu, wykonawcy dostali zasłużone brawa, a ja pokazałam pani zdjęcia. Mam nadzieję, że przynajmniej niektóre się pani spodobały i wzbogacą szkolną galerię fotograficzną.

            Ten konkurs zapewne dał nam bardzo wiele. Poznałam jeszcze lepiej moją klasę. Wszystkie próby i przygotowania zbliżyły nas do siebie. Jestem szczęśliwa, że mam w klasie tak zdolne osoby. Należą im się gratulacje i oczywiście życzenia sukcesu na festiwalu w Siedlcach.

                                                                             Olga Kępka

 

 

 

 
 
 
 
Zdjęcia wykonała Olga Kępka

 
>>> Przeczytaj raport z eliminacji szkolnych konkursu
 

Strona tytułowa       Imprezy 2008/2009