Najlepsi na Festiwalu

O Złotą Nutkę 2013

5 kwietnia 2013

 

               „Muzyka jest wyższym objawieniem niż wszystka mądrość i jakakolwiek filozofia.”

                                                                                           Ludwig van Beethoven


 

Muzyka to uniwersalny język, który swą wyjątkowością i pięknem urzeka wielu ludzi na całym świecie.  By uświetnić w szczególności wykonawców polskich i ich twórczość, piątego kwietnia br. w Grójeckim Ośrodku Kultury został zorganizowany V Festiwal Piosenki „ O złotą nutkę”. 

Naszą szkołę reprezentowali: Twoja Mysza (keyboard, gitara rytmiczna), Jan Jasiński (gitara elektryczna), Łukasz Jasiński (perkusja), Wojciech Janus (gitara basowa, gitara elektryczna), Olga Lipińska (wokal), Olga Ciężkowska (gitara basowa), Weronika Małachowska (wokal), Wiktoria Małachowska (absolwentka - skrzypce) i Paula Kwapisz (wokal),  jako zespół wykonując dwa utwory:  „Emigrant polski” oraz „Czterdziesty czwarty”. Jako solistka wystąpiła również Olga Lipińska w piosence „List do Matki” V. Villas oraz Michał Barsegian śpiewający „Nie liczę godzin i lat”. Pieczę nad nami sprawowała p. Grażyna Drygiel – Mech.


Konkurs rozpoczął się około godz. 10, jednakże - występując w kategorii szkół gimnazjalnych - stawiliśmy się tam o godz. 13. Po szczęśliwym dojeździe na miejsce i rozstawieniu instrumentów na scenie znalazł się jeszcze czas na kilkunastominutową próbę, podczas której omówiliśmy wszystkie nasze błędy i  niedociągnięcia.

Później rozpoczęła się część oficjalna w naszej grupie wiekowej. Z niemałym przerażeniem śledziliśmy występy konkurencji, gdyż poziom prezentowany przez wszystkich wykonawców był bardzo wysoki. Tak też nadeszła i nasza kolej, chwila prawdy i wystąpienie przed jury.

Osobiście muszę stwierdzić, że stres w całym zespole nie był bardzo duży. Zaczęliśmy…  i na szczęście wszystko się udało. Następnie wystąpiła Olga, wprawiając w zachwyt wszystkich zebranych. Po kwadransie na scenie pojawił się Michał, który pokonał tremę i  pięknie zaśpiewał.

Wyniki okazały się wręcz wspaniałe!

Olga Lipińska jako solistka zajęła pierwsze miejsce.

 Jako zespół zdobyliśmy Grand Prix w naszej kategorii.

To była naprawdę doskonała wiadomość.

Odebraliśmy zasłużone dyplomy i jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcia…

Po zakończeniu całego Festiwalu byliśmy z siebie bardzo zadowoleni, że nie zawiedliśmy samych siebie i naszej szkoły. Chociaż Michał nie zdobył żadnej nagrody, najważniejszy jest fakt, iż podjął się trudu i wystąpił. Do odważnych świat należy, więc życzymy powodzenia i Wam, naszym młodszym kolegom!

                                                                                                                  Paula Kwapisz

*  *  * 

Nasze Gimnazjum reprezentowali:

 
 
Olga Lipińska   Olga Ciężkowska
 
Weronika Małachowska   Wiktoria Malachowska
Paula Kwapisz
Wojtek Janus
Łukasz Jasiński
 
Brak solowych zdjęć Janka Jasińskiego i Michała Barsegiana.

***

 
 
 
 
 
Zdjęcia - Wiktoria Małachowska
 

 

 

Strona tytułowa