Ceremonia wręczenia nagród Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Pangea”.
 

27 maja 2015r w Warszawie odbyła się ceremonia wręczenia nagród Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Pangea”. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości honorowych wśród których byli organizatorzy konkursu , władze Międzynarodowej Szkoły Meridian , rektor Akademii

Finansów  i Biznesu dr Marek Kulczycki oraz ambasador Turcji w Polsce. Po powitaniu laureatów oraz ich opiekunów nastąpiła  projekcja filmu o matematyce. Film pokazywał w bardzo interesujący sposób  zastosowanie matematyki  w życiu codziennym. Kolejnym punktem uroczystości było podsumowanie konkursu .

Do pierwszego etapu Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Pangea” przystąpiło ponad 105000 uczniów z całej Polski w dziewięciu kategoriach. Wśród nich było ponad 34 000 gimnazjalistów . Do etapu finałowego zakwalifikowało się 609 uczniów gimnazjów przy czym 299 to uczniowie  klas pierwszych, 136  uczniowie  klas drugich, a 174  to osoby  z klas trzecich.  Dwudziestu najlepszych uczniów w każdej kategorii uzyskało tytuł laureata i zostało zaproszonych na ceremonię wręczenia nagród. Na tę część wszyscy czekali z niecierpliwością.

Wręczanie nagród rozpoczęło się od uczniów klas czwartych szkoły podstawowej a zakończyło na uczniach trzeciej klasy liceum. Laureaci dostali dyplomy,  książki, kalkulatory. Trzech najlepszych uczniów w danej kategorii zostało nagrodzonych bonusem pieniężnym oraz dwudniowym wyjazdem rekreacyjnym. Nagrody pieniężne otrzymali także nauczyciele, którzy zgłosili do konkursu ponad 40 uczniów. Osoby te  wyłoniono  w sposób losowy.

Wśród uczniów nagrodzonych był uczeń naszego gimnazjum Kacper Lewandowski.

 Kacper  uzyskał 115 punktów na 120 i znalazł się wśród 20 najlepszych gimnazjalistów  klas pierwszych. Był to trzeci wynik w konkursie. Wynik wyższy od niego uzyskało tylko  osiem osób.

Jest to ogromny sukces biorąc pod uwagę 19307 uczniów klas pierwszych gimnazjum , którzy przystąpili do pierwszego etapu konkursu .  Serdecznie gratulujemy Kacprowi sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć.

Należy podkreślić , że wysokie wyniki w etapie finałowym tego konkursu uzyskali także następujący uczniowie:

1 Kacper Kieszek -87,5% - klasa IB

2 Anna Samsel     - 85,8% - klasa IB

3 Weronika Małachowska – 81%- klasa IIIA

 
                                                                                                                                                      Agnieszka Kostrzewa 
                                                                                                   
                                                                                                   
 
 
 
 
 
 
 
Strona tytułowa     Imprezy 2014/2015