POJEDYNEK
UKS GOSZCZYN - UKS BELSK DUŻY
 
13 listopada 2014
 

W dniu 13 listopada 2014 roku drużyny dziewcząt oraz chłopców biorących udział w treningach UKS w piłkę ręczną pojechały pod opieką Pana Konrada Sadowskiego na mecz sparingowy z UKS Goszczyn.

 Na miejsce dojechaliśmy autobusem. Przed wyjściem z autokaru Trener dał nam cenne wskazówki dotyczące meczu oraz wybrał składy. Dostaliśmy szatnie, po przebraniu w stroje reprezentacyjne szkoły spotkaliśmy się na hali sportowej. Pan Konrad przeprowadził nam intensywną rozgrzewkę, po której byliśmy w pełni gotowi na rozegranie meczów.


   Rozpoczęli chłopcy, pierwszy skład wyglądał następująco, w bramce Patryk Czapski, dalej Mateusz Skarzyński, Adrian Brelski, Rafał Katana, Krzysztof Tul, Daniel Chmielewiec, Rafał Zimałek i Michał Skoniecki; ławka rezerwowych: Czapski Patryk, Pruś Mateusz, Katański Grzegorz, Wielgus Adam, Kłos Daniel, Sołtysiak Wojciech, Olczak Jakub i Górzyński Marcel.

Walka była zacięta, trener Sadowski dokonywał wielokrotnych zmian, które wspomagały zespół.

W ostatnich minutach sędzia podyktował rzut karny dla Goszczyna.  Z pełnym profesjonalizmem i spokojem zachował sie Patryk Czapski, który obronił rzut karny, ratując zespół chłopców przed porażką. Mecz zakończył się remisem 11:11.

Punkty zdobywali : Michał Skoniecki (3), Jakub Sołtysiak (1), Rafał Zimałek (1), Rafał Katana (2) oraz Daniel Chmielewiec (4).


   Po pięciominutowej przerwie swój mecz rozegrały dziewczęta.

W bramce Weronika Wierzbicka, następnie: Żaneta Krasiewicz, Aleksandra Wnuk, Karolina Wojczakowska, Natalia Ejmocka, Katarzyna Kwiatkowska oraz Justyna Gowin, Jendrzejczak Blanka, Kuczman Natalia . "Póki piłka w grze wszystko jest możliwe". To słynne piłkarskie przysłowie najlepiej odzwierciedla to, co działo się w tym meczu. Po chaotycznym początku dziewczęta nabrały wiary w siebie i mecz zakończył się wygraną 2:1 dla UKS Belsk Duży.

W składzie reprezentacji dziewcząt na bramce zadebiutowała Weronika Wierzbicka, która zaprezentowała się świetnie. Punkty zdobywały: Natalia Ejmocka i Karolina Wojczakowska.
  

Na zakończenie nasz Trener UKS Belsk Duży wręczył trenerowi drużyny przeciwnej pamiątkowy medal.

Będziemy miło wspominać ten dzień oraz nie możemy doczekać się nadchodzących zawodów.


Opracowały: Weronika Wierzbicka 2A i  Żaneta Krasiewicz 2D

 
 
 
Strona tytułowa     Imprezy 2014/2015    Sport