Klasy drugie w Muzeum Literatury
 

W dniu 2 grudnia 2014 roku my – uczniowie wszystkich czterech klas drugich naszego gimnazjum wzięliśmy udział w mikołajkowej wycieczce do Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Naszymi opiekunami byli: p. Mariusz Wrona, p. Bogusław Cieślak, p. Krzysztof Wójcik, p.  Ewa Pawełek i p. Dyrektor Janina Pawełek.

O godzinie 10.00 zaczęliśmy zwiedzanie muzeum razem z panią przewodnik. Wystawa składa się z kilku sal. W każdym pomieszczeniu poprzez eksponaty ( ponad 500 ) przedstawiona została historia życia i twórczości naszego wieszcza narodowego – Adama Mickiewicza. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć cenne pamiątki ocalałe po słynnym poecie. Wśród nich był: kufer podróżny, meble z paryskiego gabinetu, fotografie i portrety rodzinne. Na ścianach umieszczono cytaty pochodzące z utworów napisanych przez Mickiewicza.  Krótka wizyta w tym muzeum była dla nas niezapomnianą lekcją historii literatury.

Po zwiedzaniu udaliśmy się już do naszych autokarów i następnie pojechaliśmy do Centrum Handlowego w Jankach. Mieliśmy czas wolny aby zaspokoić nasz "wilczy apetyt", a także by poszukać w sklepach Mikołaja albo być nim dla naszych bliskich. Część uczniów poszła do kina na film komediowy, a pozostali wyruszyli w drogę powrotną do Belska.

Uważam i sądzę, że jest to opinia wszystkich uczestników wyjazdu, że Mikołajki 2014 trzeba uznać za bardzo udane i mam nadzieję, że następne będą również miłe i atrakcyjne.

                                                                                Relacja i zdjęcia - Natalia Krześniak, IId

 
   
 
 
 
 
 
 
 
 

Strona tytułowa     Imprezy 2014/2015