Warsztaty biologiczne klas IIa i IId
 
Polska Akademia Nauk Ogród Botaniczny
Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie
 
 
www.ogrod-powsin.pl
 

29 października 2014 r.  klasy 2A i 2D udały się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Powsinie.

Po zbiórce o godzinie 7.45, mogliśmy wszyscy szczęśliwie wyruszyć w stronę Warszawy. Droga przebiegła niezwykle szybko i nim się obejrzeliśmy, byliśmy na miejscu.

Najpierw całą grupą udaliśmy się do sali multimedialnej, gdzie mogliśmy obejrzeć dwudziestominutowy film na temat przyrody w mieście. Potem obejrzeliśmy prezentację na temat ciekawostek ze świata roślin, które przedstawiła nam pani Jolanta Włodkowska.

Następnie podzieliliśmy się na klasy i pierwsza grupa została w budynku, a druga wyruszyła z panią Dorotą Górawską poznawać przeróżne zakątki ogrodu botanicznego.

Nasza klasa (2A) została z panią Jolantą w budynku, przeszliśmy do innej sali i dostaliśmy zadania do wykonania. Musieliśmy z roślin rozłożonych na stolikach przygotować preparaty nadające się do użycia. Następnie przy pomocy mikroskopu omawialiśmy zrobione przez nas preparaty, m.in. wykonując ich rysunki.

Później nasza grupa wyruszyła na spacer po ogrodzie i szklarniach. Zobaczyliśmy tam wiele znanych i nieznanych nam roślin, o których pani Dorota opowiedziała nam wiele nieznanych ciekawostek, którym towarzyszyło wiele nurtujących pytań od nas.

Po zakończeniu warsztatów wyruszyliśmy w drogę powrotną do Belska (oczywiście nie obyło się bez chęci wstąpienia do McDonalda, ale na szczęście tylko na chęci się skończyło).

Do Belska dotarliśmy około 14.20.

Wycieczka bardzo nam się podobała i już nie możemy doczekać się kolejnej.

P.S. Bardzo ciekawą atrakcją w Powsinie była także wystawa Pana Edwarda Warownego „Magia kwiatów”, która urzekła nas pięknymi zdjęciami, o malowniczych kolorach i formach.

 
                                                                                                             Weronika Hamulczuk 
 
 
Klasa IIa
 
 
 
 
 
..
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wycieczkę zorganizowała p.Małgorzata Domel, która wraz z p.Bogusławem Cieślakiem
sprawowała opiekę nad uczniami.
 
Zdjęcia - p.Małgorzata Domel, Natalia Krześniak i Żaneta Krasiewicz
 

 

 
 
Strona tytułowa     Imprezy 2014/2015